
Serre Chevalier
Slunečné údolí s jižní orientací, 250 km sjezdovek lemovaných stromy a termální lázně.
Tato stránka byla přeložena strojově. Anglická verze je originál. Zobrazit anglický originál
What to expect at Serre Chevalier
Serre Chevalier is a strung-out valley 250 km south of the main Tarentaise resorts, with the Écrins national park rising to the east and Briançon, the highest town in France, a Vauban fortress on the UNESCO list, anchoring the bottom. The ski area runs 15 km along a single south-facing ridge and is unusually tree-heavy for a French resort, which makes storm skiing viable. Snow reliability is helped by long shady north faces on the back side. The valley has natural thermal baths at Le Monêtier that have been running since Roman times, and a proper high-street feel in Villeneuve rather than a bland resort centre.
Serre Chevalier on film
Skiing and staying in Serre Chevalier
Přehled Serre Chevalier
Serre Chevalier, uhnízděné v jižních francouzských Alpách, se rozprostírá podél sluncem zalitého údolí Guisane. Tato rozsáhlá lyžařská oblast propojuje 13 autentických horských vesnic a nabízí pravý francouzský alpský zážitek, odlišný od účelově vybudovaných středisek. S historií lyžování sahající až do 40. let 20. století region kombinuje rozmanitý terén s příjemnou, neokázalou atmosférou.
Středisko zahrnuje 250 km sjezdovek, které uspokojí všechny úrovně lyžařů, od historického města Briançon na jednom konci po okouzlující lázeňskou vesnici Le Monêtier-les-Bains na druhém. Mezi nimi leží oblíbené vesnice Villeneuve a Chantemerle. Serre Chevalier těží z vysokého podílu severně orientovaných svahů, které dobře drží sníh, a zároveň z jižní orientace, která poskytuje více než 300 slunečných dní ročně.
Lyžování a snowboarding v Serre Chevalier
250 km lyžařských tratí Serre Chevalier je rozloženo do čtyř hlavních sektorů, každý dostupný z jmenované vesnice: Briançon, Chantemerle, Villeneuve a Le Monêtier. Terén se pohybuje od mírných svahů ideálních pro začátečníky až po náročné expertní sjezdy, vše v rámci vertikálního převýšení přesahujícího 1 000 m. Zvláštním vrcholem je rozsáhlé lyžování mezi stromy modřínových lesů, které poskytuje vynikající útočiště za nepříznivého počasí a krásnou scenérii za slunečných dnů.
Lyžování pro všechny úrovně
Začátečníci najdou ve všech hlavních vesnicích speciální výukové zóny, které zajišťují pohodlný přístup k lekcím a mírným svahům. Sektor Fréjus nad Villeneuve je obzvláště pozoruhodný svými širokými, klidnými sjezdovkami a dobře vybavenými vleky pro začátečníky. Jakmile jsou osvojeny základní dovednosti, četné snadné modré sjezdovky se proplétají stromy, což umožňuje sebevědomý pokrok. Pro středně pokročilé lyžaře nabízí Serre Chevalier hojnost uspokojivého terénu s modrými a červenými sjezdovkami, které přirozeně plynou údolím. Trasy lemované stromy jsou obzvláště příjemné a poskytují konzistentní sklon pro zdokonalení techniky. Mezi vrcholy patří sektor Prorel nad Briançonem a sjezdy přes Serre Ratier z Chantemerle, přičemž sektor Cucumelle nabízí strmější červené pro ty, kteří jsou připraveni pokročit.
Pokročilí lyžaři a experti mají přístup k náročným černým sjezdovkám a rozsáhlým možnostem freeridu. Sektory Cucumelle a L'Eychauda nabízejí nejstrmější značené sjezdovky, zatímco černé sjezdovky klesající do Monêtier jsou známé svou strmostí, boulemi a klidnější atmosférou. Serre Chevalier se také pyšní silnou pověstí pro off-piste lyžování, zejména ve svých severně orientovaných kuloárech, které dobře drží prašan. Navíc jeho blízkost k La Grave, vyhlášené freeridové destinaci, nabízí další dimenzi pro velmi zkušené freeridery.
Serre Chevalier in winter
Snow at Serre Chevalier
Serre Chevalier piste map
The official Serre Chevalier piste map showing every run, lift and sector. Zoom in for detail or open it full screen.

Scroll or pinch to zoom, drag to pan.
View and download Serre Chevalier ski map ↗Getting to Serre Chevalier
- Turin (TRN)90 km by road2 h 2 min
- Chambéry (CMF)94 km by road2 h 8 min
- Grenoble Alpes-Isère (GNB)108 km by road2 h 27 min
Drive times are estimates based on typical winter road conditions. Book transfers in advance during peak Saturday changeovers.
Serre Chevalier FAQs
- Ve které vesnici bych se měl/a v Serre Chevalier ubytovat?
- Nejlepší vesnice závisí na vašich preferencích. Chantemerle nabízí nejvíce nočního života a ubytování. Villeneuve je klidnější s vynikajícím terénem pro začátečníky, takže je vhodná pro rodiny. Briançon je historické město s veškerou občanskou vybaveností, i když k dosažení hlavních sjezdovek je potřeba vlek nebo autobus. Monêtier, ačkoli je dále od centrálního dění, je domovem termálních lázní a vysoce hodnocených restaurací. Všechny vesnice jsou propojeny bezplatnou autobusovou dopravou a systémem lanovek, což umožňuje snadné prozkoumávání celého údolí.
- Je Serre Chevalier dobré pro lyžování v lese?
- Ano, lyžování mezi stromy je významnou předností Serre Chevalier. Údolí je bohaté na modřínové lesy, které poskytují vynikající lyžování v lesních průsecích, zejména na sjezdovkách mezi Villeneuve a Chantemerle. Tyto stromy nabízejí jak úkryt za bouří, tak krásnou scenérii, čímž Serre Chevalier patří mezi špičková francouzská střediska pro tento typ lyžování.
- Jak spolehlivý je sníh v Serre Chevalier?
- Serre Chevalier těží ze své polohy v jižních Alpách, kde je více slunce než v severních střediscích, přesto zajišťuje spolehlivost sněhu se summit na 2 800 m. Severně orientované svahy si dobře udržují sněhovou pokrývku, zatímco jižní svahy mohou odpoledne měknout na slunci. Zasněžovací zařízení pokrývají klíčové sjezdovky. Lyžařská sezóna obvykle trvá od začátku prosince do konce dubna, s optimálními podmínkami obvykle mezi lednem a březnem.
- Je Serre Chevalier dobrá hodnota ve srovnání s jinými francouzskými středisky?
- Serre Chevalier je obecně dostupnější než větší, známější francouzská střediska, jako jsou Val d'Isère nebo Courchevel. Skipasy, ubytování, jídlo a pití jsou obvykle méně drahé. Nabízí autentický francouzský charakter a 250 km lyžování bez prémiové cenovky, což z něj činí jednu z lepších cenových možností ve francouzských Alpách vzhledem k nabízené kvalitě lyžování.
- Mohu navštívit La Grave ze Serre Chevalier?
- La Grave je přibližně 30 minut jízdy autem od Serre Chevalier. Je to vyhlášená freeridová destinace v Evropě, s jedinou kabinovou lanovkou, která zpřístupňuje rozsáhlý, nehlídaný terén. Jednodenní výlet je proveditelný pro velmi zkušené off-piste lyžaře, ačkoli se důrazně doporučuje najmout si průvodce kvůli vážné povaze hory. La Grave není zahrnuto v skipasu Serre Chevalier, takže je vyžadována samostatná jízdenka.
Resort figures are checked against official resort sources each season. Spotted something out of date? Tell us.
Střediska v okolí
Puy Saint Vincent
Compact south facing family resort on the edge of the Écrins national park.

Sansicario - Cesana
A quiet Olympic satellite village within the vast Via Lattea ski area. Access to over 400km of linked pistes with nearly 1,500m of vertical drop.

Sestrière
High-altitude skiing in the Via Lattea with 400 km of slopes, perfect for intermediate and advanced skiers.

Sauze D'Oulx
A lively après-ski hotspot, restaurants for every mood and access to an epic 5 different ski resorts across two countries

Risoul
Sunny Forêt Blanche resort linked to Vars, popular with families and freestylers.
Les Deux Alpes
Europe's largest skiable glacier. Reliable snow and one of the strongest freestyle scenes.

Val Thorens
Europe's highest ski resort, in the largest ever ski area, and with one of the longest and most reliable seasons around.
Les Sybelles
Six villages linked into the fourth largest French ski area, without the marquee prices.