Slope Scout
Val Thorens, France
France · Les 3 Vallées

Val Thorens

Adult day pass
77 US$

Nejvýše položené evropské lyžařské středisko v nejrozsáhlejší lyžařské oblasti vůbec, s jednou z nejdelších a nejspolehlivějších sezón.

Tato stránka byla přeložena strojově. Anglická verze je originál. Zobrazit anglický originál

Nejvyšší bod
3230 m
Nejnižší bod
2300 m
Převýšení
930 m
Sjezdovky
150 km
Vleky a lanovky
31

What to expect at Val Thorens

Val Thorens is the highest resort in Europe, and the numbers do the talking: a village at 2,300 m, lift-served skiing to 3,230 m, and a season that reliably opens in November and closes in early May. The mountain sits on a horseshoe of north-facing bowls above the tree line, so cover stays cold and dry when neighbouring valleys turn to slush. From the top of the Cime Caron cable car you can drop into three separate valleys and, via a chain of gondolas, cover the full 600 km Trois Vallées network in a single day. The village itself is unabashedly purpose-built, concrete blocks stepped into the hillside, but every one of them is ski-in ski-out, and after 4pm La Folie Douce takes over.

Resort video

Val Thorens on film

Průvodce střediskem

Skiing and staying in Val Thorens

Val Thorens – Přehled

Val Thorens, nejvýše položené evropské lyžařské středisko ve výšce 2 300 m, nabízí výjimečný lyžařský zážitek s mimořádnou spolehlivostí sněhových podmínek od konce listopadu do začátku května. Jako součást rozsáhlé lyžařské oblasti Three Valleys (Tři údolí) poskytuje skipas přístup k 600 km propojených sjezdovek, ačkoliv vlastních 150 km sjezdovek Val Thorens je více než dostatečných pro týdenní dovolenou.

Středisko se nachází nad hranicí lesa a nabízí rozsáhlé, sluncem zalité kotliny a nádherné výhledy. Tato moderní, účelově postavená vesnice poskytuje téměř všudypřítomný přístup 'ski-in/ski-out' a je známá svou živou après-ski scénou. Díky rozmanitému terénu, od strmých černých sjezdovek po mírné modré a ikonickou lanovku Cime de Caron, Val Thorens silně oslovuje středně pokročilé a pokročilé lyžaře, zatímco začátečníci těží z vyhrazených sjezdovek přímo v centru vesnice.

Lyžování a snowboarding

Val Thorens uspokojí všechny úrovně dovedností, ať už jste začátečník, který se učí, středně pokročilý lyžař toužící po velkých vzdálenostech, nebo expert hledající prašan v Combe de Caron. Středisko se pyšní 78 sjezdovkami a převýšením 930 m. Jeho severně orientované svahy zajišťují konzistentní kvalitu sněhu po celou sezónu, což z něj činí spolehlivou volbu pro lyžaře a snowboardisty.

Začátečníci si mohou užít vyhrazenou oblast v srdci střediska, doplněnou bezplatnými vleky a mírnými sklony pro snadný pokrok. Zelené sjezdovky, jako je Plein Sud, nabízejí delší sjezdy s mírným terénem a malebnými výhledy, zatímco vysoká nadmořská výška zajišťuje měkký, shovívavý sníh ideální pro učení. Akreditace střediska Famille Plus podtrhuje jeho zaměření na rodiny, s lyžařskými školami jako Prosneige, které přijímají děti od dvou let.

Terén pro středně pokročilé a pokročilé

Středně pokročilí lyžaři shledají Val Thorens obzvláště přínosným. Modré a červené sjezdovky střediska jsou pravidelně upravovány a jsou pozoruhodně dlouhé, což umožňuje rozsáhlé procvičování bez opakování. Oblasti jako 2 Lacs nabízejí rozsáhlé modré sjezdovky s úžasnými výhledy a sjezdy z Col de la Chambre poskytují uspokojivý pocit úspěchu. Pro ty, kteří jsou připraveni postoupit dál, jsou černé sjezdovky kolem Cime de Caron náročné, ale zvládnutelné pro sebevědomé středně pokročilé lyžaře.

Pokročilí a zkušení lyžaři mají přístup k vzrušujícímu terénu, včetně točivých červených sjezdovek, vysokorychlostních sjezdů a náročných černých svahů. Lanovka Cime de Caron dopraví lyžaře do 3 200 m, kde severně orientované žlaby často drží prašan několik dní po sněžení a nabízejí strmé, souvislé úseky. Zkušení lyžaři mohou také prozkoumat značené, ale neupravované itinerářové trasy Val Thorens, které vedou roklemi a skalnatým terénem. Možnosti jízdy mimo sjezdovky jsou rozsáhlé, s klasickými sjezdy jako Col de Thorens a divočejšími oblastmi směrem k Orelle, spolu s vysokohorskými dobrodružstvími na ledovci Glacier de Chavière.

Hlavní přednosti střediska

Val Thorens je proslulé jako jedna z nejlepších après-ski destinací v Alpách, s legendární scénou často považovanou za jednu z nejlepších v Evropě. Oslavy začínají v La Folie Douce před zavřením vleků a pokračují do noci v barech podél hlavní ulice. Středisko přitahuje dynamickou, mladší klientelu, s nočními kluby otevřenými až do časných ranních hodin. Pro ty, kteří preferují uvolněnější večer, jsou k dispozici také klidnější místa. Vysoká nadmořská výška střediska 2 300 m, dosahující 3 230 m na Cime de Caron, zaručuje vynikající spolehlivost sněhu, ale nováčci by to zpočátku měli brát s klidem a pít dostatek tekutin. Za jasných dní se výhledy z vrcholu táhnou přes čtyři země.

In pictures

Val Thorens in winter

7 day snow forecast

Snow at Val Thorens

Trail map

Val Thorens piste map

The official Val Thorens piste map showing every run, lift and sector. Zoom in for detail or open it full screen.

Val Thorens piste map

Scroll or pinch to zoom, drag to pan.

View and download Val Thorens ski map ↗
Transfery z letiště

Getting to Val Thorens

  • Grenoble Airport (GNB)
    2 h 30 min
  • Lyon Airport (LYS)
    2 h 30 min
  • Geneva Airport (GVA)
    3 h
  • Chambery Airport (CMF)
    3 h

Drive times are estimates based on typical winter road conditions. Book transfers in advance during peak Saturday changeovers.

Good to know

Val Thorens FAQs

Je Val Thorens vhodné pro začátečníky?
Ano, Val Thorens je pro začátečníky velmi vhodné. Bezplatné vleky pro začátečníky a mírné cvičné svahy jsou pohodlně umístěny v centru vesnice, což umožňuje učení bez okamžitých nákladů na skipas. Postup na zelené a modré sjezdovky je jednoduchý, jakmile se získá jistota. Spolehlivé sněhové podmínky zajišťují, že sjezdovky zůstávají v dobrém stavu, přičemž měkčí sníh je pro začátečníky shovívavější. Akreditace střediska Famille Plus podtrhuje jeho rodinné zaměření a lyžařské školy jako Prosneige vítají děti od dvou let.
Lze lyžovat z Val Thorens do Méribelu a Courchevelu?
Rozhodně, to je klíčová výhoda Val Thorens. S lyžařským pasem Three Valleys je možné lyžovat do Méribelu a následně do Courchevelu během jediného dne. Spojení jsou jasně vyznačena a efektivní, ačkoliv pro pohodlné cestování se doporučuje jistá středně pokročilá úroveň dovedností. Vždy si vyhraďte dostatek času na zpáteční cestu, protože poslední vleky fungují přesně podle jízdního řádu.
Kdy je nejlepší doba na lyžování ve Val Thorens?
Val Thorens těží ze své vysoké nadmořské výšky a nabízí vynikající sníh od konce listopadu až do začátku května. Ledovec a severně orientované svahy si udržují dobré podmínky i na jaře. Nepředpokládejte však úroveň davů pouze na základě data. Optimální doba závisí na vaší preferované rovnováze ceny, sněhových podmínek a dostupnosti.
Je Val Thorens dobré pro après-ski?
Val Thorens je považováno za jednu z nejlepších après-ski destinací v Alpách, s jeho legendární scénou často řazenou mezi nejlepší v Evropě. La Folie Douce zahajuje party před zavřením vleků a bary podél hlavní ulice pokračují dlouho do noci. Přitahuje mladší, energičtější klientelu než některá střediska, s nočními kluby otevřenými do pozdních hodin. Nicméně, pro ty, kteří preferují klidnější večer, jsou k dispozici i tišší možnosti.
Jak vysoko je Val Thorens?
Vesnice Val Thorens se nachází ve výšce 2 300 m, což z ní činí nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě. Lyžování se táhne až do 3 230 m na vrcholu Cime de Caron. Tato výjimečná nadmořská výška zaručuje vynikající spolehlivost sněhu, ale může ovlivnit některé návštěvníky; doporučuje se brát to první den s klidem a pít dostatek tekutin. Za jasného dne se výhledy z vrcholu rozprostírají přes čtyři země.

Resort figures are checked against official resort sources each season. Spotted something out of date? Tell us.